WEBUSTAM Meta Tag Oluşturucu

Search Engine Optimization

E-Ticaret Sitesi

Aynı gün satış yapmaya başlayın !

Facebook Store + Mobil Site + SSL

Sadece 549 TL

E-Ticaret için TIKLAYINIZ

E-İhracat Sitesi

Dünyanın her yerine satış yapın !

Facebook Store + Mobil Site + SSL

Sadece 999 TL

E-Ticaret için TIKLAYINIZ

Meta Tag Oluşturucu

Site Title
Site Description
Site Keywords (Separate with commas)
Allow robots to index your website?
Allow robots to follow all links?
What type of content will your site display?
What is your site primary language?

(Optional Meta Tags)

Search engines should revisit this page after     days.


Author:E-Ticaret Sitesi

Aynı gün satış yapmaya başlayın !

Facebook Store + Mobil Site + SSL

Sadece 549 TL

E-Ticaret için TIKLAYINIZ

E-İhracat Sitesi

Dünyanın her yerine satış yapın !

Facebook Store + Mobil Site + SSL

Sadece 999 TL

E-Ticaret için TIKLAYINIZ

About Meta Tag Oluşturucu

WEBUSTAM Meta Tag Oluşturucu,

verdiğiniz bilgiler doğrultusunda sitenizin meta taglarını otomatik olarak oluşturacaktır. Oluşturulan meta tagı kopyalayarak sitenizin ilgili kod bölümüne yapıştırınız. eğer isterseniz bu konuda ve diğer SEO konularında WebUstam destek ekibinden ücretsiz destek alabilirsiniz

Meta tagları(etiketleri), web sayfalarının bilgi etiketleridir. HEAD etiketleri arasında yer alırlar. Kullanıcılara ve arama motorlarına içerik ve sayfa yapısı hakkında önbilgi sunmak için kullanılırlar. Eğer web sitesi konusunda azda olsa teknik bir bilginiz varsa bu konu altında anlattıklarımı rahatlıkla anlayacaksınız fakat hiçbir teknik bilginiz yoksa bu konu size anlaşılmaz gelebilir.
Meta Etiketlerinin SEO ya Etkisi
Meta etiketleri eski dönemlerde SEO(Arama Motoru Optimizasyonu) için çok büyük önem taşımaktaydı. Keywords ve description meta etiketlerine yazılan bir kelimede sitenin sayfa arama motorundaki yerini alabiliyordu. Fakat arama motorlarının zamanla gelişmesinden dolayı artık meta etiketleri aracılığı ile arama motorlarında bir yerlere gelebilmek durumu tarih oldu. Bu durum özellikle Google açısından böyledir.
meta etiketiMeta etiketleri içerdiği kelimelerde üst sıralara taşıma etkisini yitirmiştir fakat bir web sayfası için her zaman önemli bir öğe olma niteliğini yitirmeyecektir. Meta etiketlerini kullanarak üst sıralara çıkmak beklenemez fakat meta etiketleri olmayan bir sayfa eksiktir. Dolayısıyla sitemizdeki öğelerin eksikliği eksi puan olarak karşımıza çıkacaktır. Sonuç olarak; Meta etiketlerini sitemizin standartlara uyum sağlaması açısından önemli bir öğe olarak görmeliyiz.
Aslında title ve meta etiketinin en önemli olduğu nokta, arama motorları sonuçlarında gözüküyor olmasıdır. Siteniz bir arama sonucunda listeleniyorsa, Google o listelenen sayfanın başlığını(title etiketini) ve açıklamasını(description meta etiketini) gösterir. Bu da ziyaretçinin sonuçlar içerisinden sizi sitenizi tercih etmesine etken olacağı için buralara özen göstermeliyiz.
Meta Etiketleri Nasıl Olmalıdır?
Öncelikle bilmemiz gereken nokta; İçerik ile ilgili bilgi veren meta etiketleri, siteye göre değil, sayfaya göre şekillenmelidir. En büyük hata olan web sitesi için tek meta etiketi içeriği belirlenmesi durumundan olabildiğince uzak durulmalıdır. Bu mümkünse her sayfa için ayrı belirlenmeli ya da otomatik olarak sayfaya göre meta etiketi oluşturacak bir sistem kullanmalıyız.
Meta Tagları ve Kullanımı
Burada başlıca meta etiketlerinden bahsedeceğiz. Bunların haricinde de birçok meta etiketi mevcuttur.
Title Etiketi
Aslında bir Meta Etiketi değildir. Fakat meta etiketi şeklinde kullanımı vardır ve aynı kategoridedir. Sayfanın başlığını verir ve Google açısından en önemli etikettir. Buraya yazılanlar tarayıcının üst bilgi kısmında, arama motorunda sayfa listelenirken ve sayfanız sık kullanılanlar gibi bir yere kaydolurken gözükecek olan kısımdır. Sayfa içeriği ile ilgili en uygun başlık yazılmalıdır. Aynı şekilde HEAD etiketi içerisine yazılır.

Meta Taglar özellikle E-Ticaret siteleri için önem taşır. Her kategori ve her ürün için ayrı meta bilgilerinin yazılması E-Ticaret sitelerinin önceliği olmalıdır.


E-Ticaret Standart Paket

SADECE 549 TL

  ÜCRETSİZ ALAN ADI
  ÜCRETSİZ SSL SERTİFİKASI
  FACEBOOK STORE
  MOBİL E-TİCARET SİTESİ
  GOOGLE RİCH SNİPPET
  SINIRSIZ ÜRÜN - RESİM EKLEME
  B2B BAYİ ALTYAPISI
  ONLARCA HAZIR TEMA
   

SADECE 549 TL

    Detaylar İçin Tıklayınız
 

E-Ticaret Sitesi

Aynı gün satış yapmaya başlayın !

Facebook Store + Mobil Site + SSL

Sadece 549 TL

E-Ticaret için TIKLAYINIZ